Červenec 2017

DEN 4 - VÁŽENÍ

22. července 2017 v 20:39 | rybiczka86 |  XXL deník
start: 89kg
cíl: 60kg89 - 85 - 80 - 75 - 70 - 65 - 60


Harry Potter (1. - 7. díl)

21. července 2017 v 19:51 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

S Harry Potterem a jeho (ne)přáteli jsem se setkávala na stránkách knih asi půl roku. Občas to byl boj, hlavně z mé strany, občas jsem se nedokázala od čtení odtrhnout, každopádně mě čtení moc bavilo a určitě se ke knihám budu ráda vracet. Příběh jsem znala z filmů, tím pádem jsem se neubránila srovnávání. Navíc v době, kdy jsem četla knihy, běžel Harry Potter v televizi. Možná to byla výhoda, protože díky knihám, mi ve filmech došlo hodně věcí, které jsem dřív nechápala, nebo mi nebylo jasné, proč je to právě takhle. V knize/fimu je sem tam něco drobet jinak, ale v podstatě je obsah stoprocentně zachován. Musím říct, že je velice těžké říct, která z knih byla nejlepší, protože skvělé byly úplně všechny. Nejlépe se mi četl asi druhý díl a největší dojem ve mně vyvolal samozřejmě díl závěrečný.

Knihy, které přišly po Harrym - Harry Potter a prokleté dítě, Fantastická zvířata a kde je najít, Bajky Barda Beedleho nebo Famfrpál v průběhu věků jsem zatím nečetla. Pravdou je, že nad Bajkama slintám témeř každý den u výlohy jednoho knihkpectví, když čekám na MHD, a tak si je asi koupím a dám si je k narozeninám nebo k Vánocům jako dárek.
Budu moc ráda, když do komentáře napíšete postavu nebo postavy (protože je těžké vybrat jen jednu), která se vám z Harryho Pottera nejvíc líbí. Můžete připsat i důvod, proč se vám líbí právě tato a ne žádná jiná ;)

P. S.: Hlasujte v anketě o nejlepší díl Harryho Pottera.


autor: J. K. Rowling
rok vydání: 2000 - 2008
vydal: Albatros
stránek celkem: 3.517
hodnocení série: 5/5
hodnocení obálek: 4,5/5
hodnocení podle DK: všechny knihy jsou v žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih
Kámen mudrců 92%, 16. v TOP 100
Tajemná komnata 91%, 51. v TOP 100
Vězeň z Azkabanu 95%, 2. v TOP 100
Ohnivý pohár 93%, 11. v TOP 100
Fénixův řád 92%, 23. v TOP 100
Princ dvojí krve 94%, 8. v TOP 100
Relikvie smrti 94%, 5. v TOP 100

hodnocení ke dni 21. 7. 2017
zdroj obrázků: googleDEN 3 - "fazolový braunýs" ?!

18. července 2017 v 6:12 | rybiczka86 |  XXL deník
zdroj: Danča Hájková


Milý deníčku,
včera večer jsem pekla zdravou variantu mé oblíbené dobrůtky - brownie. Už dlouho jsem se do toho chtěla pustit, a když jsme včera ve škole (při angličtině) probírali kafíčka a zákusky, řekla jsem si, že to prostě upeču. Fakt je, že jsem se bála těch fazolí, co se mají dát do těsta. Sladký a fazole?? No to bude hnus..... Jo, jo, taky jsem si to říkala.

Dneska ráno jsem šla tu mňamku ochutnat. Na první kousnutí dobrý. Na druhý taky. Takže jsme s přítelem zdlábli čtvrtku koláčový formy. Pravda je, že druhý dílek už jsem musela lehce potřít marmeládou, protože to bylo za prvý trošku sušší a po lžičce skořice taky "pálivější" než jsem očekávala. Fazole se na chuti nijak neprojevily ale...

Asi po hodině, kdy jsem snědla normální běžně velkou porci, mi začalo být těžko od žaludku a i jsem cítila takový zvláštní pocit v puse - po fazolích. Běžně je nejím, protože mi po nich není dobře. Takže je to i důvod, proč už "fazolnies" víckrát neupeču. To si radši jednou za čas dám to poctivý, čokoládový brownie, po kterém mi nic není. Zdravým receptům i dál dávám šanci, ale tohle už nikdy víc, za ty křeče mi to nestojí. Jsem zvědavá, co řekne přítel, až přijde z práce. On totiž fazole úplně nesnáší a odmítá jíst všechno, v čem jsou obsažené, ne že by po nich měl nějaké extra zdravotní problémy, prostě mu nechutnají. Proto jsme před ním takticky hlavní ingredienci zamlčela :D

DEN 2

16. července 2017 v 10:17 | rybiczka86 |  XXL deník
zdroj: Facebook

Milý deníčku,
sotva jsem dnes otevřela Facebook, vykouklo na mě mezi příspěvky mých několika málo přátel právě toto. A fakt mě to dostalo. Musela jsem se smát nad inteligencí té slečny (na obrázku, ne té, která to sdílela nebo lajkovala nebo co s tím vlastně dělala....). Přece žádná z nás nechce slyšet od toho svého, že jsme TLUSTÉ nebo že jsme PŘIBRALY, i když by to měla být sebevíc pravda. Já třeba úplně nesnášim, když mi někdo neustále opakuje, že jsem tlustá, že mám támhle špek a tuhle špek. Já vím, co je zrcadlo a vím moc dobře, jak vypadám.

U nás je to podobné jako na obrázku. Akorát, že já se neptám, jestli jsem přibrala, já to řeknu na rovinu. Můj přítel mě naopak ujišťuje, že to není pravda. A pak příchází ta kritická chvíle, kdy se pohádáme. Už dávno jsem si přiznala, že do modelky mám fakt daleko. Zatímco on asi vidí to, co vidět chce. Nebo mu tak giganticky prostě nepřijdu. Kdo ví, kde je pravda.

Dneska bych měla cvičit. Zatím se mi moc nechce. Odpoledne jedeme na návštěvu k mým rodičům = ŽRÁDLO. Nejedu tam kvůli jídlu, ale když už tam budu, tak je jasné, že si něco dám. Táta je kuchař, chvíli se touto prací i živil, tak je jasný, že všechno, co ukuchtí, je prostě výborný. Krom guláše, ten vaří moc pálivej. Až příště stoupnu na váhu, budu tam mít určitě 90kg a to mě je*ne.....

zdroj: google


DEN 1

15. července 2017 v 20:42 | rybiczka86 |  XXL deník
zdroj: google