Roztomilé malé lhářky

30. července 2015 v 17:23 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Roztomilé malé lhářky - Sara Shepardová


Kdo by neznal pětici holek - Ariu, Spencer, Emily, Hannu a Alison?

zdroj: google

Knihu jsem si koupila, protože jsem byla zvědavá, jak to všechno vlastně začalo. V televizi jsem se dívala na seriál Prolhané krásky, který mi neskutečně učaroval. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak je kniha psaná, co všechno bude jiné. Ale, že to bude až tak jiné, to jsem tedy nečekala.

Emily má starší sestru, dokonce i bratra a je zrzavá? Ezra je modrooký blonďák? Spencer, Melissa a Mona jsou blond? :D Bože, nedovedu si je tak vůbec představit. To je také jedná z věcí, od které se nedokážu odpoutat, když čtu. Zkrátka vidím postavy ze seriálu, nikoli ty, které popisuje spisovatelka. To si ale myslím, že není až takový problém.

Zatím se mi kniha čte moc dobře, akorát mi vadí, ty věčné reklamy na butiky, kosmetiku a oblečení. Dostala snad autorka extra peníze za to, že je zmiňovala??

Možná to má vypadat, jako že si holky žijou v luxusu, ve mě osobně vyvolávají dojem, že jsou to namyšlené kr*vy.... V seriálu mi naopak přišly všechny celkem fajn. Nejvíc jsem si oblíbila Ariu a Emily. Uvidíme, která z holek mi bude nejsympatičtější v knize.
autor:
Sara Shepardová se narodila 8. dubna 1977. Absolvovala Newyorskou univerzitu a získala titul MFA z tvůrčího psaní na Brooklyn College. Při psaní Roztomilých malých lhářek se nechala inspirovat svým dětstvím. Na motivy této série vznikl seriál Prolhané krásky, který se vysílal i v České republice.

vypravěč: vševědoucí (řekla bych, že je to Alison, ale těžko říct, do dnes nevím, kdo je A.), používá převážně er-formu

místo děje: Rosewood

jazyk: postavy i vypravěč používají spisovný jazyk

postavy:
Alison DiLaurentis - vůdce dívčí smečky, zná všechna tajemství týkající se zbyvajících členek party. Jednoho večera záhadně zmizí, všichni si myslí, že je dávno po smrti, ale je to vážně pravda?

Aria Montgomery - Aria se s rodiči a bratrem přestehovala na Island, po nějaké době se vrací zpět do Rosewoodu. Z návratu není nijak nadšená, co ji tady asi čeká?

Emily Fieldsová - výborná plavkyně, chodí s Benem (kluk z jejich plaveckého týmu), pak se přistěhuje Maya a vše zdá být najednou tak hrozně jiné...

Hanna Marinová - než zmizela Ali, byla Hanna oplácaná a ostaním lezla spíš na nervy. Po Aliině zmizení se z Hanny stala královna školy. Výrazně zhubla (díky prstu v krku, fuj) a začala se kamarádit s Monou

Spencer Hastingsová - Spencer musí být vždycky ve všem nejlepší, už od dětství soupěří se svou starší sestrou Melissou, korunu tomu nasadí, když začne flirtovat s jejím přítelem Wrenem.

Mona Vanderwaal - nejdřív z ní mají holky spíš legraci, Alison ji nesnáší. Hanna se s ní nakonec zkamarádí

Maya St. Germain - je v Rosewoodu nová, nastěhovala se do domu DiLaurentisových

Ezra Fitz - učitel angličtiny, náhodou se setká s Ariou v jedné místní hospodě. Mají si spolu co říct, je jim spolu dobře.... Jaké překvapení pro oba, když se setkají v jedné třídě, Ezra jako učitel a Aria jako jeho studentka

co je v knize řečeno:
Už podle motta: "Nikdy nevěř hezké holce se strašlivým tajemstvím" je jasné, že půjde hlavně o důvěru. Než nevěřit nikomu, bych spíš řekla, že by lidé naopak měli více věřit svému okolí a svěřit se s tím, co je trápí alespoň svým nejbližším. Na co mít tajemství, kterými vás pak může někdo vydírat a vy se bojíte vyjít i na ulici?

téma textu: tajemství, přátelství, intriky

autor: Sara Shepardová
rok vydání: 2011, original Pretty little liars 2010
vydal: BB art
stránek: 260
hodnocení knihy: 4,75/5
hodnocení obálky: 4,5/5
hodnocení podle DK: 82% (ke dni 30-7-2015)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama