Poslední svého druhu

25. července 2015 v 13:41 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Poslední svého druhu - Andreas Eschbach

Poslední svého druhu je kniha o kyborgovi (tady bych řekla, že kyborg = napůl člověk napůl robot, nebo stroj). Žánrově zařazuji do sci-fi. Příjemně napsané, dobře se to četlo. Jen místy byly infromace, které mě moc nezajímaly a které ani neměly s příběhem nic společného. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Hlavní hrdina je sympaťák, kterého si každý oblíbí. Akorát ještě nevím, co s tím koncem, absolutně totiž netuším, jak to dopadlo.autor:
Andreas Eschbach, narozen 15. září 1959 v Ulmu, je jedním z nejznámějších německých science fiction spisovatelů. Na univerzitě ve Stuttgartu studoval techniku letectví a astronautiky, studium nedokončil. Později se věnoval podnikání a pracoval také jako softwarový vývojář. Žije v Bretani, je ženatý a má jednoho syna. Momentálně se věnuje pouze psaní.

vypravěč: vypravěčem je hlavní postava, používá ich-formu

místo děje: Dingle, Irsko

jazyk: postavy i vypravěč používají spisovný jazyk

postavy:
Duane Fitzgerald - hlavní postava knihy, tzv. kyborg, v těle měl spoustu implantátů, které z něho dělaly nadčlověka. Se svými schopnostmi měl být zařazován pouze do bojů. Bohužel se u jeho kolegů vyskytly problémy, díky nimž byl projekt zastaven. Duana poslali do předčasného důchodu.

doktor O'Shea - o Duanovi věděl téměř vše, byl jeho ošetřující lékař, když se objevila složka, ve které bylo vše popsáno, musel doktor O'Shea zemřít, aby nikde nemohl nic vykládat

Harold Itsumi - právník, poprvé se záhadná složka objeví právě u něho, snaží se najít Duana, aby ho přesvědčil, že nejlepší, co mohou udělat, je zažalovat USA, za to, co mu provedli.

co je v knize řečeno:
Člověk by měl určitě přemýšlet nad tím, co dělá. Spousta věcí, které udělá, napíše nebo řekne, se už nikdy nedají vzít zpátky.

téma textu: moc


autor: Andreas Eschbach
rok vydání: 2004, original Der letzte seiner Art 2003
vydal: Albatros
stránek: 263
hodnocení knihy: 3,5/5
hodnocení obálky: 4,5/5
hodnocení podle DK: 74% (ke dni 25-7-2015)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama