Červenec 2015

Roztomilé malé lhářky

30. července 2015 v 17:23 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Roztomilé malé lhářky - Sara Shepardová


Kdo by neznal pětici holek - Ariu, Spencer, Emily, Hannu a Alison?

zdroj: google

Knihu jsem si koupila, protože jsem byla zvědavá, jak to všechno vlastně začalo. V televizi jsem se dívala na seriál Prolhané krásky, který mi neskutečně učaroval. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak je kniha psaná, co všechno bude jiné. Ale, že to bude až tak jiné, to jsem tedy nečekala.

Emily má starší sestru, dokonce i bratra a je zrzavá? Ezra je modrooký blonďák? Spencer, Melissa a Mona jsou blond? :D Bože, nedovedu si je tak vůbec představit. To je také jedná z věcí, od které se nedokážu odpoutat, když čtu. Zkrátka vidím postavy ze seriálu, nikoli ty, které popisuje spisovatelka. To si ale myslím, že není až takový problém.

Zatím se mi kniha čte moc dobře, akorát mi vadí, ty věčné reklamy na butiky, kosmetiku a oblečení. Dostala snad autorka extra peníze za to, že je zmiňovala??

Možná to má vypadat, jako že si holky žijou v luxusu, ve mě osobně vyvolávají dojem, že jsou to namyšlené kr*vy.... V seriálu mi naopak přišly všechny celkem fajn. Nejvíc jsem si oblíbila Ariu a Emily. Uvidíme, která z holek mi bude nejsympatičtější v knize.


Poslední svého druhu

25. července 2015 v 13:41 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Poslední svého druhu - Andreas Eschbach

Poslední svého druhu je kniha o kyborgovi (tady bych řekla, že kyborg = napůl člověk napůl robot, nebo stroj). Žánrově zařazuji do sci-fi. Příjemně napsané, dobře se to četlo. Jen místy byly infromace, které mě moc nezajímaly a které ani neměly s příběhem nic společného. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Hlavní hrdina je sympaťák, kterého si každý oblíbí. Akorát ještě nevím, co s tím koncem, absolutně totiž netuším, jak to dopadlo.


Rukojmí

3. července 2015 v 18:12 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Rukojmí - Andrew Hall


Tohle byla taková útlá knížečka, o které jsem myslela, že ji zvládnu za jeden den přečíst. Nestihla jsem to, potřebovala jsem k tomu nakonec dva dny.

Dobrý příběh, napínavý, málo postav, takže pro mě ideální. Vadila mi ale ta spousta chyb v textu jako například špatné časování sloves, vynechané předložky a překlepy. A ten konec bych si možná představovala trochu jiný, natož že to má být horor, tak tam bylo nějak málo mrtvol.


Za všechno se platí

2. července 2015 v 18:53 | rybiczka86 |  přečetla jsem....

Mary Jane Clarková - Za všechno se platí


Tuhle knihu jsem objevila v naší sousedské knihovničce, když jsem byla na procházce se psem. Zaujala mě přebalem, který je v krásné modré barvě a samozřejmě i obsahem. Nečekala jsem, že mě příběh až tak vtáhne. Po pravdě jsem knize moc šancí nedávala a o to jsem byla překvapená, jak moc mě bavila. Je příjemně napsaná, má krátké kapitoly, napínavá tak akorát a co je na ní nejlepší je to, že až do poslední stránky nevíte, kdo je vlastně vrah. Jediné, co mi trošku vadilo byl velký počet postav, ve kterých jsem se ztrácela.